Konferencja „Polski Rynek Mieszkaniowy 2016”
Dobrze wykorzystać rynkowe ożywienie
Boom na polskim rynku mieszkaniowym trwa. Deweloperzy biją rekordy sprzedaży, rozpoczynana jest również bezprecedensowa liczba nowych inwestycji
Według firmy doradczej REAS w największych miastach Polski deweloperzy znaleźli nabywców na blisko 15 tys. mieszkań, czyli o 20 proc. więcej niż w historycznie najlepszym dla branży roku 2015. Sprzedaż napędzają nie tylko utrzymujące się niskie stopy procentowe i tanie kredyty – sporą grupę nabywców stanowią kupujący nieruchomości w celach inwestycyjnych. Jeszcze więcej, bo 17,7 tys. mieszkań trafiło do nowej oferty rynkowej. Zwiększając podaż deweloperzy chcą wykorzystać ostatnie lata rządowego programu dopłat „Mieszkanie dla Młodych”, który wygaśnie w 2018 roku.

Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym SARP.
Jak długo potrwa ten stan? Jak rynek poradzi sobie po odłączeniu „dopalacza” w postaci programu „MdM”? Czy program „Mieszkanie+” ożywi rynek najmu i będzie realną konkurencją zarówno dla deweloperów, jak i prywatnych właścicieli mieszkań na wynajem? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają uczestnicy jubileuszowej, 10. edycji konferencji „Polski Rynek Mieszkaniowy”, która odbędzie się 19-20. października w warszawskim hotelu Hilton. Otwierający wydarzenie wykład o wszystko mówiącym tytule „Z pełnym portfelem czy wciąż na dorobku? Oszczędności i dochody Polaków na tle innych państw europejskich” wygłosi uznany polski ekonomista, prof. dr hab. Witold Orłowski. Podczas paneli dyskusyjnych i prezentacji renomowani rynkowi eksperci – najważniejsi gracze, analitycy, dziennikarze branżowi – będą zajmować się m.in. tematyką finansowania nieruchomości mieszkaniowych, sytuacją na rynku domów czy długofalowymi prognozami demograficznymi.
Podczas obu dni konferencji biorący w niej udział będą mieli możliwość wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku. Dzięki specjalnemu programowi Match Maker można umówić się na indywidualne spotkanie ze wszystkimi uczestnikami konferencji, blisko 300 najważniejszymi osobami w naszym sektorze mieszkaniowym – przedstawicielami deweloperów, banków, agencji nieruchomości, firm pośrednictwa finansowego i analitykami rynkowymi.
DLA CZŁONKÓW SARP 10% ZNIŻKI NA UDZIAŁ

Kontakt: Monika Kulińska, 795 550 441, mkulinska@nowyadres.pl

Więcej informacji o konferencji i jej szczegółowy program można znaleźć na stronie

http://konferencje.nowyadres.pl/pl/polski-rynek-mieszkaniowy