11 maja 2017

Poznań

Mood for Wood to ekscytujące warsztaty projektowe dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. 45 studentów w terminie od 4 do 12 sierpnia swoimi projektami postara się zmienić pięć związanych z wodą lokalizacji w Poznaniu.

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych z Polski, Czech, Węgier i Słowacji . W warsztatach weźmie udział 45 studentów, którzy pod okiem młodych architektów i projektantów w 5 grupach zaprojektują i wykonają meble/ przestrzenie do wypoczynku dla pięciu wybranych lokalizacji związanych z wodą w Poznaniu .

Wybrane do projektu lokalizacje mają różne uwarunkowania przestrzenne, innych odbiorców, pełnią różne funkcje. Chcemy pokazać, że woda w Poznaniu to nie tylko Warta. Jedną z lokalizacji zaproszonych do tej edycji będzie Brama Poznania – Muzeum Ichot położone nad Cybiną, Jezioro Rusałka- które od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie nawet zimą, czy kultowa pływalnia miejska Chwiałka – na której tysiące poznaniaków uczyło się pływać . Jak podczas poprzednich edycji warsztatów uczestnicy spotkają się z użytkownikami lokalizacji, którzy będą mieli aktywny wpływ na kształt projektów (partycypacja), które powstaną po wysłuchaniu ich potrzeb i marzeń co do tej przestrzeni publicznej.

Warsztaty Mood for Wood wyróżniają się na tle innych warsztatów studenckich realizacją projektów warsztatowych, które będą miały rzeczywisty wpływ na życie i rozwój społeczności lokalnych.

TUTORZY

STUDIO NO (PL) www.studiono.pl

HELLO WOOD (HU) www.hellowood.eu

KOGAA (CZ) www.kogaa.eu

Mikołaj Smoleński www.sofft.pl

2021 architekti  www.2021.sk

 

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 11 maja do 10 czerwca. Warsztaty kierowane są do studentów kierunków projektowych, którzy nie ukończyli 26 lat. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 15 czerwca .

Koszt: 85 euro (360 zł)

W cenę warsztatów wliczone jest : – nocleg w terminie 04-12.08.2017 w Poznaniu -wyżywienie (śniadanie, obiad) -dojazd z/do Poznania ( studenci z Czech – wyjazd Brno lub Praga, studenci z Węgier – wyjazd Budapeszt, studenci ze Słowacji- wyjazd z Bratysławy, studenci z Polski – zwrot kosztów podróży z dowolnego miasta w Polsce , komunikacją publiczną, w klasie ekonomicznej, bilet studencki) -transport publiczny w Poznaniu -materiały do pracy w trakcie warsztatów – szkolenie BHP – zestaw gadżetów z logo Mood for Wood

STRONA INTERNETOWA www.moodforwood.com

ORGANIZATORZY SARP Poznań , Stowarzyszenie Kolektyw 1a

PARTNERZY Fundusz Wyszehradzki, Miasto Poznań, School of Form, Hello Wood, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, Uniwersytet Techniczny w Brnie, Centrum Kultury Zamek Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego oraz Miasta Poznań.

PATRONI MEDIALNI Magazyn ARCH, Architektura Murator, Infoarchitekta.pl, epiteszforum.hu, earch.cz, archiweb.cz, archinfo.sk

 

KONTAKT

Magda Wypusz

mwypusz@gmail.com