Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów, organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tegoroczna edycja stawia przed designerami zadanie zaprojektowania inspirującego produktu z metalu. Zwycięska praca wejdzie w 2019 roku do kolekcji marki TRE, stworzonej przez Tomka Rygalika, współorganizatora konkursu.

Konkurs na inspirujący produkt z metalu jest przeznaczony dla studentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz, w całej Polsce. Zadaniem, jakie organizatorzy konkursu postawili przed jego uczestnikami, jest zaprojektowanie designerskiego produktu TRE do współczesnego wnętrza.

Nagrodą za pierwsze miejsce, podobnie jak w I i II edycji, jest wyjazd na prestiżowe, międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile 2019. Organizator konkursu zapewnia również przelot i pobyt w hotelu. Ponadto, zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez współorganizatora konkursu, firmę TRE, i włączony do kolekcji marki. Zwycięzca konkursu będzie miał okazję współpracować z zespołem TRE przy wdrożeniu do produkcji zwycięskiego projektu, opracowywaniu strategii sprzedaży i wprowadzaniu produktu na rynek.

W kapitule konkursowej zasiądą między innymi: Tomek Rygalik – doktor sztuki, wykładowca, projektant przemysłowy i twórca TRE, przedstawiciele Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, partnera konkursu, oraz reprezentanci Galerii Wnętrz City Meble, głównego organizatora.

Jest to wyjątkowy konkurs dla młodych designerów, ponieważ jedną z głównych nagród jest wdrożenie projektu do produkcji, po czym produkt trafia na rynek. Czego przykładem może być Kanapa, „Fumi” Marty Adamczyk – zwycięski projekt I edycji konkursu. Obecnie jest dostępny w ofercie internetowego sklepu Fabryka Form https://fabrykaform.pl/tre-sofa-rye-moduly-a-i-c. Jest to ogromny sukces dla młodej projektantki.

Przedmiotem do zaprojektowania w zeszłorocznej edycji konkursu był inspirujący produkt z drewna. Uznanie kapituły, której przewodził Tomek Rygalik, uzyskała praca „Cukiernica-O-Sugar Bowl” Wioletty Mikołajczak. Nagrodą było zrealizowanie projektu przez współorganizatora konkursu, firmę TRE product i włączenie do kolekcji marki. Ponadto zwyciężczyni odwiedziła Międzynarodowe Targi Salone del Mobile Milano 2018. Poza nagrodą główną przyznano pięć wyróżnień z czego jedna z wyróżnionych osób została nagrodzona stażem w firmie TRE product.

Prace zgłoszeniowe należy przesyłać drogą pocztową/kurierską do organizatora konkursu, Galerii Wnętrz City Meble, do dn. 21 stycznia 2019 roku. Adres oraz szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.citymeble.com w zakładce Konkurs.

 

Konkurs na inspirujący produkt z metalu w skrócie:

Temat: Inspirujący produkt z metalu

Rozwinięcie: Zaprojektuj designerski produkt do współczesnego wnętrza – produkt TRE!

Terminy:

– przesłanie prac: 21.01.2019, godzina 15.00

– rozstrzygnięcie konkursu: 06.02.2019

– ogłoszenie wyników: marzec 2019

Nagrody:

– wyjazd na targi Salone del Mobile 2019 w Mediolanie

– staż/współpraca w/z TRE

– wdrożenie produktu do kolekcji TRE

Organizatorzy: Galeria Wnętrz City Meble i marka TRE Product

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Galeria Wnętrz City Meble została otwarta w Gdańsku w marcu 2017 r. na terenie, który od blisko stu lat związany jest z meblarstwem. Przed wojną mieściła się tam Gdańska Fabryka Mebli, a w ostatnim ćwierćwieczu centrum handlowe Top Meble, później Top Shopping. City Meble zajmuje powierzchnię 20.000 m2, na których znajduje się ponad 80 salonów meblowych, showroomów i biur projektowo-wykonawczych.

W Galerii swoje produkty prezentują i sprzedają takie firmy, jak KLER, producenci i dostawcy mebli wysokiej jakości IWC, PRIMAVERA FURNITURE czy NOVELLE. W City Meble znajdziemy szeroką ofertę dla osób urządzających lub remontujących swoje mieszkanie. Znajdują się tam firmy oferujące projekt mieszkania, ekipy remontowe, meble czy dodatki. Swoją sypialnię można wyposażyć asortymentem od np. DLA SPANIA, SELENE, HEVER, SENPO, TOP MATERACE 24, łazienkę – ABC ŁAZIENKI, BIBLIOTEKA GLAZURY, salon natomiast – LIVINGROOM, MOMA STUDIO, MILOO HOME, ITALMEBLE, CHATEU D’AX, VICTORY MEBEL, GALA COLLEZIONE i wiele innych. Nie brakuje również marek takich, jak: EURODOM, JYSK, FLUGGER i BELL-POL. Warto zwrócić uwagę na ciekawą ofertę firm: THIS IS WOOD (meble i aranżacje z wykorzystaniem drewna), LUXPRINT (dekoracyjne szkło) czy ORZEŁ DESIGN (produkty do inteligentnego domu). Bogaty wybór mebli biurowych zapewnia firma GRANT. Szeroką i systematycznie aktualizowaną ofertę Galerii dopełniają: autorskie studia kuchenne – PS3 STUDIO, STUDIO KUCHENNE ORZECH, GDAŃSKA FABRYKA MEBLI, dostawcy oświetlenia – PRAXIS, oraz dostawcy materiałów i usług wykończeniowych – IKA KOLOR, DOMOPROFI, EKO DAR, FLADERART.

Galeria Wnętrz City Meble to również Strefa Inspiracji, łącząca w sobie funkcje kawiarni, galerii sztuki, a także idealnego miejsca spotkań i pracy architektów.

City Meble, al. Grunwaldzka211, 80-266 Gdańsk

www.citymeble.com

 

 TRE – powstała z inicjatywy Tomka Rygalika, który przekuł swoją filozofię myślenia na markę. Marka TRE to odpowiedź na potrzeby dążenia człowieka do równowagi i prostoty. Stworzona z myślą o ludziach, którzy żyją świadomie i z atencją podchodzą do wyboru produktów, jakimi się otaczają. Istotą marki jest trwałość fizyczna oraz estetyczna przedmiotów codziennego użytku.

Wartości TRE są uniwersalne kulturowo, dlatego do projektu zaproszono projektantów z całego świata.

Wykorzystywane przez TRE materiały są dobierane świadomie, w myśl idei o uniwersalizmie i trwałości.

Produkty są wykonywane z najwyższej jakości materiałów, wybieranych tak, by forma stanowiła jedność z funkcją i filozofią życia.

Marka TRE powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji.

„Dobre życie polega na odrzuceniu tego, co zbędne. Wierzymy, że proste przedmioty są najlepsze. Podziwiamy pomysłowość kryjącą się za tym, co oczywiste. TRE Product stale szuka najlepszych rozwiązań, zapewniających mistrzowskie wykonanie. Dzięki temu dostarczamy produkty bliskie naszym sercom, stają się one wyrazem naszej świadomości i będą nam towarzyszyć przez pokolenia” – podkreśla Tomek Rygalik.

Takie są produkty TRE. Unikalne, ale zarazem proste formy, oparte na solidnym koncepcyjnym fundamencie. Świadome, rozważne gospodarowanie materiałami przy projektowaniu zawsze było, jest i będzie wyróżniało dobre projektowanie. Podobnie jak jakość, trwałość
i wyrafinowane myślenie koncepcyjne.

W kolekcji znajdziemy projekty m.in. Aleksandry Szewc, AdreyAndShay, Dorothee Mainka, Daisuke Kitagawy, LucaCorvatta, Victora Legina, Davida Derksena, Pini Leibovicha oraz Gosi Rygalik.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Kosowicz

marketing@citymeble.com

tel 518 080 809